top of page
Ara
  • baygulfatih7

Kısaca Kalite Yönetim Sistemi nedir?

Güncelleme tarihi: 13 Eki 2020

Kalite Yönetim Sistemi nedir?


İş Yapma Şekliniz.


Buna sadece "iş yapma şeklimiz" diyebilirsiniz ve bu kesinlikle doğrudur. Kalite Yönetim Sistemi (KYS), herhangi bir işletmenin önemli bir parçasıdır, ancak çoğu insan henüz bunun farkında değil.


Minik bir tarifle Kalite, "bir ürünün müşteri ihtiyaçlarını karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlaması ve ürünün müşteri ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için bir işletmenin dahil olduğu tüm faaliyetler" anlamına gelir.


Bu nedenle şunu söyleyebiliriz:


Kalite Yönetim Sistemi (KYS), bir işletmenin bu gereksinimleri karşılamasını sağlayan süreçler / faaliyetler bütünüdür.

Müşteri memnuniyetini sağlamak için Kalite Yönetim Sistemleri uygulanmaktadır. Şirket başarı için kendi reçetesini oluşturabilir.


Başarı reçetesini oluştururken, KYS'nizin nasıl oluşturulacağına siz karar verirsiniz.

Tanımlanmış gereksinimleri karşılarken, ürün veya hizmetinizi tutarlı bir şekilde sunmanıza yardımcı olacak süreçleri tanımlarsınız.


Kalite Yönetim Sistemi (KYS)


Kalite Yönetim Sistemi İncelemesi

Genellikle Kalite Yönetim Sistemleri (KYS), prosedürler, çalışma talimatları, formlar vb. gibi belgelere sahip olmakla ilişkilendirilir. Dijital veya basılı formatta olabilirler. Resmi talimatlar (dokümantasyon) KYS'nin bir bileşenidir, ancak merkezi değildir.


Şirketiniz için neyin işe yarayacağına ve bir KYS'yi nasıl oluşturacağınıza, "işleri yapma şeklinize" göre karar verirsiniz.


KYS'nizi basit tutun


Kendi KYS'nizi (Kalite Yönetim Sistemi) tanımlarken, basit tutun. Prosedürlerin aşırı karmaşıklığı nedeniyle çoğu şirket ve kuruluşun KYS'yi uygulamadığını ve sonuçta maalesef işe yaramadığını gördük. Basit başlayın ve işiniz büyüdükçe büyüyün.


Profesyonel Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlarıyla başlayın.

Kalite Yönetim Sisteminizi tanımlamak veya yeniden tanımlamakla ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, müşteri memnuniyetinizi artırmanıza yardımcı olmak sizin yanınızdayız.
23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ISO 9001:2015 İç Tetkik Soru Listesi Örneği

ISO 9001:2015 İç Tetkik Soru Listesi Genel Bilgiler Tetkik Tarihi: Tetkikçi: Bölüm/Proses: Sorumlu Kişi: Soru Listesi 1. Bağlamın Anlaşılması 1.1. Kuruluşun iç ve dış bağlamı belirlenmiş mi? 1.2. İlgi

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page